Halı Yıkama Hizmetini Hemen Almak İçin Numarayı Arayabilirsiniz.

Hizmetimiz Hakkında

Halı yıkama hizmetimiz aşamalarını sizlerle paylaştığımız bu sayfamızda halı yıkamanın tüm detaylarını ve sunduğumuz hizmetin kalitesini ön plana çıkarmak için neler yaptığımızı anlatmak istedik.

Halılarınızın tiplerine göre de kirlilik, leke oranı da değişiyor. Basit bir örnekle bunu açıklarsak sert yapılı halıların temizlenmesi çok daha kısa sürer. Yumuşak tüylü halılar ise kiri en dibine kadar saklar. Bu kirleri kökünden temizlemek açısından      makinelerimiz’ deki dairesel yıkama fırçalarını halı tipine uygun şekilde seçerek (fırça sertliği, fırça kalınlığı) sizlere en doğru yöntemlerle halı yıkama hizmeti sunuyoruz.

Makine parkurumuzda bulunan 16 adet dairesel yıkama, 2 adet rulo temizlik fırçası, gelberi sisteminde 2 adet rulo ve gelberi fırçası bulunan ayrıca son durulama sistemi ve halı sarma sistemi ile tam otomatik özel baskı ayarlı (halı tipine göre değiştirilebilen fırça basınç ayarı) ile tam otomatik halı yıkama makinesi,

halı yıkama işleminden sonra sıkma durulama işlemlerinde kullanılan halı sıkma makinemiz 1750 devir ile dönerek halınızın nem seviyesini %95 oranında alır.

Göz alan yapısıyla büyük heyecanlar ile satın alınan halılar çeşidi her ne olursa olsun uzun vadede kullanılmak üzere hayal edilir. Evimize serildiği andan itibaren içimizi temizlik hissi kaplar ve belki de geceleri kalkıp leke var mı diye kontrol ettiğimiz zamanlar da olmuştur. Özellikle yeni evli çiftlerin ev eşyalarına olan düşkünlüğü ile dekoratif bütünlük yarattığı hissi, hayatımızın her alanında karşılaştığımız ev eşyalarımızdan olan halıların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlatmaya yeter bir konu olduğunu düşünüyoruz.

6 Adımda Halı Yıkama Hizmeti

Teslim Alma ve Sınıflandırma

Halılarınız teslim alındıktan sonra boyut ve türüne göre sınıflandırılır. Bu sistem; halı türüne göre doğru baskı ayarı, doğru şampuan ve doğru leke seçimi yapmamıza özellikle yardımcı olur.

Ön Kontrol ve Temizlik

Halınız yıkama öncesi kontrol yapılır ve leke sökücü müdahalesi gerektiren bir lekesi var ise müdahale edilir. Bu, yıkama sırasında çıkmayacak bir lekenin tüm yıkamada harcanan kimyasal ve suyun boşa gitmesine engel olur.

Şampuan Seçimi ve Yıkama

Halınızın yıkama sırasında türüne göre seçilen halı yıkama şampuanı ile tam otomatik halı yıkama makinalarında 16 fırça ile yıkama yapılır ve gelberi sistemiyle kir halıdan atılır.

Halı Sıkma İşlemi

Halınızın temizlenmesi ve yıkanmasının ardından yüksek devirli santrifüj makinasında %95 oranında halı üzerinde bulunan nemi alınmak üzere sıkma işlemi gerçekleştirilir.

Halı Kurutma İşlemi

Sıkma işlemi ardından kalan son %5′ lik nem oranının da halı üzerinden doğal yollar ile atılmasını sağlayan bu yöntem halının doğru kurumasına yardımcı olurken alınan %95 lik kısmı süre kısaltmaktadır.

Kalite Kontol ve Paketleme

Kuruma işlemi tamamlanınca paketlenmek üzere kalite kontrol masasına serilir ve halı tarağı ile tarandıktan sonra halı parfümü sıkılır. Halının doğru temizliği onaylandıktan sonra paketlenir ve teslimatı yapılır.

Halı Yıkama Fiyatları İstanbul

Klasik Makina Halısı

5 ₺ / M2

Makina Yün Halı

7 ₺ / M2

Isparta Halı

10 ₺ / M2

Milas Halı

15 ₺ / M2

Bünyan Halı

15 ₺ / M2

Kars Halısı

12 ₺ / M2

Çin Halısı

20 ₺ / M2

Nepal Halısı

20 ₺ / M2

Yeni Nesil Makina Halısı

6 ₺ / M2

Shaggy Halı

7 ₺ / M2

Bambu Halı

10 ₺ / M2

Yörük Halı

15 ₺ / M2

Kayseri Halısı

15 ₺ / M2

Saf Yün Halı

10 ₺ / M2

Tibet Halısı

20 ₺ / M2

Patchwork Halı

20 ₺ / M2

Evimizde her gün sürekli olarak üzerinde gezdiğimiz halılarımız zamanla kirlere maruz kalmakta ve bu kirleri bünyesinde tuttuğu için zaman içinde kirli gözükmeye başlar ve temizlenme vaktinin geldiğini işaret eder. Bu işareti gördüğümüz zaman halımızı detaylı bir temizlikten geçirmemiz şarttır.  Kirlenen halılarımız sağlığımız için büyük tehlike arz eder. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için halı temizliği gerekir. Her lekenin çıkarılma yöntemi farklıdır. Her lekeye aynı işlemi uyguladığınız takdirde halınız yıpranabilir ve leke çıkmayabilir. Çay ve kahve lekeleri beklediği zaman sarı ve kahverengi lekelere neden olabilmektedir. Halıdaki sarı lekeleri çoğu zaman deterjanlar bile çıkartamaz. Firmamız kirlenen halılarınızı yıkamanıza yardımcı oluyor. Halılarınız öncelikle tozlarından arındırılır. Toz hayatımızda kullandığımız her şeyin baş düşmanıdır. Kirletmese bile kirli gibi durmasına neden olur. Toz alındıktan sonra halılar detaylı bir yıkama işleminden geçer. Bu yıkama işleminde halılar kirlilik düzeyine göre gerek görülürse aynı süreçten tekrar geçirilebilir.

Güzelce yıkanan halılar, suyu sıkılması için otomatik makinelerde işlem görür. Daha sonra halılar firmamızın kurutma bölgelerinde kurutularak teslime hazır hale gelir. Tam manasıyla temizlenen bir halı tekrar kirlenmemesi için paketlenir ve firmamıza ait servislerle evinize doğru yola çıkar.

Halı Yıkama İşlemi İçin Müşteri Yorumları

Halı Yıkama Hizmetimiz Hakkında Bilgilendirici İçerikler

Sorular & Merak Edilenler

Halıyı ne ile yıkıyorsunuz ?

Halı türüne uygun olarak geliştirilen Era111 Halı yıkama şampuanı ürünleri ile halılarınızı yıkamaktayız.

Halı tarama işlemini neden yapıyorsunuz ?

Halı yıkama işleminden sonra halı hav arasındaki kıl ve havlar yüzeye çıkar. Son olarak bu kıl ve havları toplamak amacıyla halınız özel tarak yardımıyla taranır.

Halının kuruma süresi nedir ?

Halı tipine, nem miktarına ve hava durumuna göre değişiklik gösterdiği için net bir süre verilemez ancak maksimum 3 gün içince kuruma gerçekleşir.

Halı yıkama fiyatları ne kadar ?

Halı yıkama fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızın halı yıkama fiyatları istanbul bölümüne göz atabilrisiniz.

Halıyı yıkarken kullandığınız makinaları neye göre seçiyorsunuz ?

tüm halı türlerine uygun baskı ayarı yapabilecek ve kimyasal , su tasarrufu sağlayacak makinalar tercihimizdir.